Rychlostní limity v českých městech a městech se mohou snížit na 30 km / h

Rychlostní limity v českých městech a městech se mohou snížit na 30 km / h

V České republice av mnoha zemích po celé Evropě je maximální rychlostní limit ve městech a městech 50 kilometrů za hodinu.

To znamená například, že maximální rychlost v ulicích v Praze je 50 km / h. A pokud jedete na jednom z měst hlavních dálnic, které cestují přes městské oblasti, budete muset při jízdě přes městské hranice zpomalit až pod 50 km / h.

V Nizozemsku však rychlostní limit je 30 kilometrů za hodinu na 70% všech městských silnic. A podle nedávné zprávy organizace OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) je to začátek slibného nového trendu.

Počínaje letošním rokem vydalo rada OECD Mezinárodní fórum pro dopravní fórum zprávu o rychlosti a havárii, která zkoumala riziko silničních nehod v městských oblastech, kde chodci a automobily sdílejí stejné prostory.

Podle jejich zjištění je riziko smrtelné nehody s chodcem výrazně větší v oblastech, kde je rychlostní limit 50 km / h.

“Výzkum ukázal, že riziko smrti je přibližně 4 až 5krát vyšší u srážky mezi automobily a pěšákem / silničářem pěšky při rychlosti 50 km / h ve srovnání se stejným typem srážek při rychlosti 30 km / h”, uvádí zpráva .

“Vezmeme-li v úvahu toto, existují silné doporučení ke snížení rychlosti v městských oblastech. Pokud motorové vozy a zranitelné účastníci silničního provozu sdílí stejný prostor, například v obytných oblastech, doporučuje se maximální rychlost 30 km / h. ”

Do Prahy a dalších městských oblastí v České republice, jedné z 36 členských zemí OECD, brzy dojde brzy do rychlosti 30 km / h?

Nedávný článek TV Nova zvažuje, zda bude země ochotna zavést nižší rychlostní omezení.

Zatímco argumenty ve prospěch omezených omezení rychlosti jsou logické, ty v České republice možná nekupují doporučení OECD.

V průzkumu mezi novinovými čtenáři 88% respondentů nazval návrh OECD “naprostým nesmyslem”, zatímco pouze 7% souhlasilo s tím, že omezení omezení rychlosti by bylo přínosem pro bezpečnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *